Informacja Administratora

Nauczyciel wspomagający - Anna Kubat

Woźna: p. Maryla

Wycieczka – do Ogrodu Zoologicznego i Orientarium
organizujemy wycieczkę dla wszystkich grup
19.03 Misie, Pszczółki, Biedronki
20.03 Stokrotki, Motylki
Koszt: 60 zł =(bilet wstępu, opłata za edukatora) + przejazd
Przejazd – Misie, Pszczółki – autokar – informacja o opłacie za autokar u nauczycielek grup.
Pozostałe grupy (Biedronki, Stokrotki, Motylki) przejazd MPK – bilet finansujemy ze składek grupowych.

Wpłaty kierujemy do skarbników grupowych. W przypadku nieobecności dziecka zwrot wartości biletu
Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdów grup otrzymacie Państwo od nauczycieli w grupach w najbliższym czasie.

Wycieczka do Teatru Muzycznego dla grup Pszczółki, Stokrotki, Motylki, Biedronki

W dniu 1.12 – piątek jedziemy do Teatru Muzycznego na przedstawienie „Madagaskar – Musicalowa przygoda”
Tego dnia zbiórka wyjątkowo bardzo wcześnie ze względu na godzinę spektaklu oraz dojazd i warunki atmosferyczne.
Bardzo prosimy o punktualność.
Śniadanie: 7:10
Wyjazd z przedszkola: godz. 7:50
Skarbnicy podadzą Państwu kwotę za przejazd.
Dzieci do teatru NIE ZBIERAJĄ przekąsek, napoi, plecaków.
Powrót do przedszkola około 12:30
Prosimy o zgłaszanie się do nauczycielek w celu podpisania

Wycieczka – do Teatru Muzycznego
01.12 piątek organizujemy wycieczkę grup Pszczółki, Stokrotki, Motylki i Biedronki do Teatru Muzycznego na przedstawienie „MADAGASKAR”
Koszt: 50 zł bilet wstępu.
Czas trwania spektaklu: 1 godzina 55 minut (z jedną przerwą)
Przejazd na przedstawienie zostanie sfinansowany z funduszy Rady Rodziców.

Zgodnie z regulaminem teatru zaliczkę - połowę wartości zamówionych biletów musimy uiścić do dnia 26.10.
W związku z tym bardzo proszę o wpłatę w/w kwoty do dnia 23.10 Wpłaty kierujemy do skarbników grupowych.

WAŻNE: W przypadku nieobecności dziecka w dniu wycieczki nie będzie zwrotu gotówki lub zwrot wartości biletu może nie obejmować całej kwoty !!

Szczegóły dotyczące wyjazdu podamy bliżej ustalonego terminu.

Klub czytających Rodziców

W dniu 14 lutego w ramach współpracy z Rodzicami naszą grupę odwiedziła mama Piotra. Zaprezentowała nam książeczkę pt. "Mały książę" dzieci słuchały z uwagą i zainteresowaniem. Należy pamiętać, że taki dzień, w którym mama albo tata odwiedzi, dziecko w przedszkolu będzie zapamiętany na długo.

Dzień Pizzy

09.02.2024
Dzień Pizzy

09.02.2024

W dniu 09.02.2024 w naszej grupie obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Pizzy”. Tego dnia Stokrotki poznały historię pizzy, nazywały i przeliczały składniki oraz stworzyły własne kolorowe, smakowicie wyglądające papierowe kawałki pizzy.

Zimowy spacer

16.01.2024
Zimowy spacer

16.01.2024

Dzisiaj 16.01.20024 dzieci z grupy Stokrotek wybrały się na spacer w pobliżu przedszkola. Podczas spaceru rozmawialiśmy na temat aury zimowego krajobrazu, nazywaliśmy zjawiska atmosferyczne i oczywiście znalazł się czas na zabawę.

Kraina Świętego Mikołaja

14 grudnia odbyła się wycieczka do Krainy Świętego Mikołaja, dzieci miały tam moc atrakcji, karmiły zwierzątka, jadły pianki z ogniska, uczestniczyły w warsztatach, pisały list do Świętego Mikołaja, które wrzuciły do specjalnej skrzynki. No i najważniejsze spotkały się z prawdziwym Świętym Mikołajem

Wigilia grupowa

13 grudnia w naszej grupie odbyło się spotkanie wigilijne. Dzieci przestawiły dla swoich najbliższych przestawienie pt. "Zmartwienie śnieżynek", zaśpiewały świąteczne piosenki, tańczyły. Wspólnie świętowaliśmy zbliżające się święta kolędowaniem i pysznościami.

Mikołajki i iluzjonista

Co to był za magiczny dzień, od samego rana czuć było świąteczny nastrój, dzieci ubrane w kolor czerwony świętowały imieniny Św. Mikołaja, udekorowały salę i choinkę. Później uczestniczyły w pokazie magicznych sztuczek.

Zimowe szaleństwo

W dniu 5 grudnia dzieci z grupy Stokrotek wybrały się na zimowe zabawy na śniegu do ogródka przedszkolnego. Podczas pobytu w ogrodzie dzieci zjeżdżały z górki na jabłuszkach, formowały śnieżne kule, robiły śnieżne aniołki - jednym słowem białe szaleństwo.

Teatr Muzyczny

01.12.2023
Teatr Muzyczny

01.12.2023

W tym dniu dzieci autokarem pojechały do Teatru Muzycznego na przedstawienie pt. "Madagaskar". Spektakl był świetny, a dzieci bawiły się wspaniale, tańczyły i śpiewały. Polecamy

Dzień Dyni

31.10.2023
Dzień Dyni

31.10.2023

31 października grupa Stokrotek obchodziła dzień Dyni. Tego dnia dzieci przebrały się, poznały warunki w jakich dynia wyrasta, wspólnie się bawiły przy muzyce z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, wydrążały dynie.

Warzywa i owoce

Dnia 12 października dzieci z grupy Stokrotek uczestniczyły w zajęciach warzywno - owocowych. W ramach tego rozpoznawały zmysłami - dotyku i smaku wybrane warzywa i owoce, nazywały. Podsumowaniem zajęć było stworzenie własnej kukiełki warzywnej.

Wycieczka na Lotnisko

Dnia 25 września grupa Stokrotek wybrała się na wycieczkę na Lotnisko ,,Lubinek" w Łodzi. Dzieci zapoznały się z jego funkcjonowaniem. Poznały "ścieżki pasażera"- od momentu pojawienia się na lotnisku do momentu wejścia na pokład samolotu. Oglądały specjalistyczny sprzęt Lotniczej Straży Pożarnej, oraz